جمعه, ۴ خرداد ۱۴۰۳ / ۰۰:۳۸:۰۷
دسته بندی: اخبار فرهنگی
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰:۵۱

با حضور مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:


جشنواره استانی نوجوان خوارزمی با معرفی نفرات برتر پایان یافت/ مشارکت ۹۱ هزار و ۶۶۶ دانش آموز متوسطه اول هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، با حضور مرضیه مسگر زاده مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، ایرج بیت اللهی مدیرکل و محمد قویدل معاون متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان، اختتامیه جشنواره نوجوان خوارزمی استان هرمزگان با معرفی نفرات برتر برگزار شد. مرضیه مسگر زاده، جشنواره نوجوان خوارزمی را […]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، با حضور مرضیه مسگر زاده مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، ایرج بیت اللهی مدیرکل و محمد قویدل معاون متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان، اختتامیه جشنواره نوجوان خوارزمی استان هرمزگان با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

مرضیه مسگر زاده، جشنواره نوجوان خوارزمی را یک رویداد بزرگ علمی و پژوهشی خواند و اظهار داشت: این جشنواره یکی از مسابقات اصلی و مهمی است که عرصه را برای نمایش فعالیت ها، توانمندی ها و مهارتهای گروهی از دانش آموزان را فراهم می سازد.

وی افزود: این جشنواره متناسب با توانمندی ها و استعدادهای دانش آموزان اجرا می شود تا دانش آموزان بتوانند بر اساس ظرفیت ها و اندوخته ها و جوهره درونی خویش در رقابتی سالم و مفید شرکت کنند و خود را در مرحله آزمایش قرار دهند.

مسگر زاده ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های نوجوان خوارزمی در مقطع متوسطه اول، جوان خوارزمی در متوسطه دوم و طرح جابربن حیان در دوره ابتدایی از جمله برنامه‌های مهمی است که سعی می‌کند رویکرد پژوهش‌محوری داشته باشد و قدرت پرسشگری و پژوهشگری در دانش‌آموزان را افزایش دهد.

مدیرکل دفتر دوره اول آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: برای تحقق اهداف جشنواره ها ضروری است با شروع مدارس و از همان ابتدای سال تحصیلی، شرایط برای حضور تمامی دانش‌آموزان در جشنواره نوجوان خوارزمی فراهم شود.

ایرج بیت اللهی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بیش از ۹۱ هزار و ۶۶۶ دانش آموزان متوسطه اول هرمزگان در جشنواره خوارزمی مشارکت داشتند.

وی افزود: پس از اتمام مسابقات مرحله استانی، هفت گروه که شامل ۱۱ نفر می باشند، از استان هرمزگان به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

به گفته بیت اللهی، جشنواره نوجوان خوارزمی در شش محور شامل، فعّالیّت ­های آزمایشگاهی ( ویژه دانش آموزان پایه هفتم)زبان و ادبیات فارسی (احساس واژه­ ها) ویژه کلیه دانش آموزان دوره اول متوسطه، پژوهش ویژه کلیه دانش آموزان دوره اول متوسطه، دست­ سازه ها ویژه کلیه دانش آموزان دوره اول متوسطه، زبان انگلیسی (ایفای نقش) پایه هشتم و کار آفرینی (بازارچه های دانش آموزی) ویژه کلیه دانش آموزان دوره اول متوسطه برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در برگزاری مطلوب این جشنواره، ۱۳۸ ناظر و ۳۳ داور مشارکت داشتند و مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی در ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، از نفرات برتر جشنواره، مدیران پژوهش سراهای استان، داوران و فعالان این جشنواره قدردانی شد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید