پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ / ۲۱:۱۳:۲۷
دسته بندی: اخبار هرمزگان
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸

۵۰ هزارو چهارصدوهفتاد نفر دانش آموزان کلاس اول درهرمزگان آغاز قرآن آموزی را جشن گرفتند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ؛ حوریه حاجی زاده با اعلام این خبر افزود: جشن قرآن با هدف آشنایی با این کتاب آسمانی و تعالیم آن و همچنین تقویت ایمان واعتقاد دانش آموزان در ۲ هزارو یکصدو چهل و یک مدرسه برگزار شد. وی با اشاره به ویژگی کتاب قرآن دانش آموزان پایه […]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ؛ حوریه حاجی زاده با اعلام این خبر افزود: جشن قرآن با هدف آشنایی با این کتاب آسمانی و تعالیم آن و همچنین تقویت ایمان واعتقاد دانش آموزان در ۲ هزارو یکصدو چهل و یک مدرسه برگزار شد.

وی با اشاره به ویژگی کتاب قرآن دانش آموزان پایه اول ابتدایی بیان داشت: این کتاب به آموزش روخوانی آیه های کوتاه، ساده ومفاهیم قرآنی می پردازد.

حاجی زاده همچنین با تاکید بر اینکه قرآن کرامت ، حرمت و حکمت دارد، خطاب به اولیای دانش آموز پایه اول گفت : عمل به آموزه های قرآن راه سعادت بشری است چرا که این کتاب آسمانی برنامه زندگی است و باید به دستورات خدا عمل کنیم و الگوی خوبی برای فرزندان خود باشیم .

این مسوول با تاکید بر ضرورت آشنایی کودکان با آموزه های قرآنی و کاربرد آن در زندگی افزود: هدف از برگزاری این جشن تعمیق ارزش ها، انس و آشنایی دانش آموزان با قرآن با ایجاد خاطره ای شیرین از آغاز آموزش رسمی قرآن است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تلاوت آیات قرآن و آموزش مفاهیم دین مبین اسلام اگر از دوران ابتدایی آغاز شود تاثیر بسیار عمیقی در رشد و تعالی دانش آموزان ایجاد می کند.

حاجی زاده در پایان ضمن برشمردن آثار و نتایج قرائت قرآن و درک مفاهیم آن در زندگی انسان ها گفت: علاوه بر قرائت، معرفت و شناخت حقیقی قرآن تاثیر بسیار ژرفی در زندگی و منش فرد خواهد داشت و انتظار می رود همه دست اندرکاران به ویژه معلمان و اولیا به اهداف برنامه درسی قرآن اهتمام ویژه ای داشته باشند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید