چهارشنبه, ۲ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۴:۳۴:۳۸
دسته بندی: اخبار هرمزگان
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷

مدیر کل فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:


جشنواره ملی تئاتر درسی ایران در مسیر بین المللی شدن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو، جشنواره ملی تئاتر درسی، جلسه هماهنگی برگزاری دومین جشنواره ملی تئاتر درسی با حضور عباس مهاجر مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش، مسئول برگزاری اولین جشنواره تئاتر درسی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در محل کانون ملی غدیر بندر عباس برگزار شد. […]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو، جشنواره ملی تئاتر درسی، جلسه هماهنگی برگزاری دومین جشنواره ملی تئاتر درسی با حضور عباس مهاجر مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش، مسئول برگزاری اولین جشنواره تئاتر درسی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در محل کانون ملی غدیر بندر عباس برگزار شد.
مهاجر با ابراز خرسندی از کیفیت برگزاری اولین جشنواره ملی تئاتر درسی که‌ بهمن ماه سال گذشته در میناب برگزار شد، اظهار داشت: تئاتر درسی به واسطه بکار گیری ابزار هنر، بازی، خلاقیت و پویایی در یادگیری، یکی از بهترین روش های یادگیری و‌یاددهی در کلاس درس دوران ابتدایی است.

وی افزود: این جشنواره بحمدالله یک سال است که به صورت ملی برگزار می شود و تلاش می شود که در سال جاری ، چند کشور نیز به صورت پایلوت و آزمایشی به این جشنواره ملی دعوت شوند.

مدیر کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: این جشنواره در سال جاری نیز به میزبانی استان هرمزگان و آموزش و‌پرورش شهرستان میناب که خاستگاه تئاتر درسی کشور شناخته می شود، برگزار می شود.

داریوش فدویان معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان میناب و رییس اولین جشنواره ملی تئاتر درسی ضمن ارائه گزارشی پیرامون فعالیت صورت گرفته برای برگزاری دومین جشنواره ملی تئاتر درسی، گفت: در سال گذشته قریب به چهار هزار و ۵۰۰ اثر دانش آموزان دوره ابتدایی به دبیرخانه جشنواره از سراسر استانهای کشور ارسال شد.

وی افزود: بعد از چندین پالایش تخصصی، ۲۵ اثر نهایی معرفی و اختتامیه آن در اسفند ماه سال گذشته برگزار شد‌ و آثار برتر در بخش های مختلف جشنواره از جمله، طراحی صحنه، بازیگری، متن و غیره معرفی شدند.

فدویان تصریح کرد: با توجه به تغییراتی در شیوه اجرا و برگزاری حضوری آثار نهایی، نیازمند ابزار و تجهیزات جدید و امکانات بیشتری می باشد که با رویکرد مثبت معاونت محترم پرورشی وزارت آموزش وپرورش و اداره آموزش و‌پرورش، تمام تلاش دبیرخانه دومین جشنواره ملی تئاتر درسی در راستای اجرای بهتر و مطلوب تر این جشنواره نسبت به سال گذشته است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید