پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ / ۲۱:۵۶:۲۸
دسته بندی: اخبار هرمزگان
تاریخ انتشار: ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۹:۰۱

استاندار هرمزگان در شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان؛


آمادگی آموزش و پرورش هرمزگان برای برگزاری کنکور ۱۴۰۲/تامین مسکن فرهنگیان در الویت دستگاه های ذیربط قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان هرمزگان در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان گفت:آموزش و پرورش هرمزگان پیشتاز در تصحیح اوراق امتحانات نهایی کشور است که نشان از تلاش مجموعه دارد آمادگی آموزش و پرورش هرمزگان برای برگزاری کنکور اعلام شده و فرمانداران امنیت برگزاری […]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان هرمزگان در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان گفت:آموزش و پرورش هرمزگان پیشتاز در تصحیح اوراق امتحانات نهایی کشور است که نشان از تلاش مجموعه دارد آمادگی آموزش و پرورش هرمزگان برای برگزاری کنکور اعلام شده و فرمانداران امنیت برگزاری آزمون را تامین نمایند. تامین مسکن فرهنگیان در الویت کار دستگاه های ذیربط قرار گیرد،عملیات اجرایی ۴۰ کلاس درس جدید در هرمزگان از ابتدای سال جاری آغاز شده است، طی انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان نوسازی مدارس‌ کشور و استانداری هرمزگان، باید به میزان مدارس احداثی با منابع استانی سازمان نوسازی کشور نیز مدرسه جدید بسازد، آموزش و پرورش محتوای آموزشی و تربیتی برای معرفی قهرمانان و تاریخ استان را تهیه و برای دانش آموزان ارائه نماید و بر ارائه محتوی فاخر تربیتی در طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان اهتمام لازم صورت پذیرد.
مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، با تاکید بر لزوم احداث هنرستان تخصصی شیلات در شهرستان سیریک، اظهارداشت: احداث هنرستان تخصصی شیلات با توجه به منابعی که در حوزه شیلات تخصیص پیدا کرده و توسعه‌ای که در هر حال انجام است موضوعی ضروری است از این رو بر همین اساس هنرستان شیلات در شرق استان بایستی حتما راه‌اندازی و تجهیز شود و اداره کل شیلات استان موظف است مقدمات این مهم را فراهم کند.

وی با تاکید بر لزوم احداث هنرستان تخصصی نفت و پیگیری تخصیص اعتبارات مورد نیاز؛در پیگیری مصوبات جلسات پیشین، اظهارداشت: اداره کل راه و شهرسازی موظف است در راستای استانداردسازی فضاهای آموزشی مدارس و مراکز غیر دولتی در خصوص واگذاری زمین با کاربری آموزشی به موسسین مدارس غیر دولتی در استان اقدام کند و با توجه به اینکه سال تحصیلی به اتمام رسیده و باید برای سال تحصیلی آینده آماده شویم این مهم تسریع شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با اشاره به تفاهم نامه بین استانداری هرمزگان و سازمان نوسازی مدارس کشور مبنی بر اینکه هر چه استان بتواند کلاس درس احداث کند به همان میزان هم سازمان نوسازی مدارس از طریق اعتبارات ملی کلاس درس احداث کند، ادامه داد: احداث ۴۰ کلاس درس در استان هرمزگان طی سال جاری با استفاده از ظرفیت‌های استانی آغاز شده است بنابراین طبق تعهد و تفاهم نامه، وزارت آموزش و پرورش نیز باید احداث ۴۰ کلاس درس را در استان آغاز کند و این مهم بایست در سطح ملی پیگیری شود.

مهندس دوستی، با تاکید بر لزوم تامین انشعابات آب و برق مورد نیاز مدارس احداثی جدید الاحداث، ابرازداشت: به زودی گلریزان بزرگ برای افزایش مشارکت خیرین در امر مدرسه‌سازی استان برگزار خواهد شد که می‌توان بخشی از هزینه‌های تامین آب و برق مدارس را از این طریق تامین کنیم ضمن اینکه بهره‌برداری از پروژه‌های جدید در استان می‌تواند بین سه دهم تا چهار دهم میانگین سرانه آموزشی استان را افزایش دهد‌.
وی در بررسی اقدامات انجام شده در رابطه با طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان، تاکید‌کرد: در بحث اوقات فراغت لازم است کمتر به سمت و سوی برنامه‌های مجازی بروید و بیشتر سعی کنید تحرکات دانش‌آموزان را افزایش دهید ضمن اینکه ارائه محتوای فاخر آموزشی و تربیتی نیز مورد تاکید است، بنابراین روی محتواها حتما باید دقت‌نظر کافی وجود داشته باشد و دانش‌آموزان باید برای تحقق تمدن نوین اسلامی تربیت شوند چرا که میدان‌داران اصلی گام دوم انقلاب همین دانش‌آموزان هستند‌.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، ابرازداشت: آموزش و پرورش بایستی یک سری محتوی آموزشی تولید کند و تاریخ و قهرمانان تاریخ کشور و استان را با ابزارهای آموزشی و پرورشی به دانش‌آموزان معرفی کند، دانش‌آموزان باید قهرمانان خود را بشناسند چرا که کشور ایران و استان هرمزگان با سابقه ۵۰۰ ساله ضد استعماری استانی غنی است‌.

وی همچنین بر لزوم استفاده از الگوهای موفق در دوره‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان تاکید‌کرد و گفت: لازم است در طرح اوقات فراغت برنامه‌های بازدید دانش‌آموزان از صنایع برجسته چون پالایشگاه‌ها، صنایع فولاد و کشتی‌سازی نیز در نظر گرفته شود.
استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر رفع موانع پیش‌روی مسکن معلمان بیان‌داشت: در جایی که امکان دارد و مشکل زمین نیست سعی شود برای معلمان واحدهای ویلایی دیده شود.

وی در خصوص ارائه تسهیلات رفاهی به فرهنگیان، افزود: در این زمینه برای ازدواج فرزندان فرهنگیان سعی شود سالن‌های موجود جهت برگزاری این مراسمات در اختیار معلمان قرار گیرد.

وی با ابراز رضایت از فرآیند تصحیح اوراق امتحانات نهایی در حوزه‌های امتحانی، خاطرنشان‌کرد: استان هرمزگان پیشتاز در تصحیح اوراق امتحانی در کشور است و همچنین تمهیدات لازم برای برگزاری کنکور نیز اندیشیده شده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید