شنبه, ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۲۰:۴۷:۵۳
دسته بندی: اخبار هرمزگان
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۷:۰۶

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان :


کسب چهار مدال برنز و شش رتبه تک رقمی دو ومیدانی/ صعود ۷پله ای هرمزگان در دو و میدانی کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، محمد قویدل گفت: مسابقات دوومیدانی پسران متوسطه بعد از وقفه پنج ساله دوباره از سر گرفته شد و عملکرد پسران دو ومیدانی استان با مربیگری جلیل ساکت قابل قبول بود. وی افزود: تیم دوومیدانی پسران متوسطه دوم هرمزگان در در سی و نهمین دوره مسابقات مدارس کشور […]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، محمد قویدل گفت: مسابقات دوومیدانی پسران متوسطه بعد از وقفه پنج ساله دوباره از سر گرفته شد و عملکرد پسران دو ومیدانی استان با مربیگری جلیل ساکت قابل قبول بود.
وی افزود: تیم دوومیدانی پسران متوسطه دوم هرمزگان در در سی و نهمین دوره مسابقات مدارس کشور توانست چهار مدال برنز ماده Relay سوئیسی، رتبه پنجم ماده ۱۰۰ متر، هفتم ماده های۲۰۰ ، ۴۰۰ و ۱۵۰۰متر و جایگاه نهم ۸۰۰ متر و ۳۰۰ متر با مانع را کسب کرد.
به گفته قویدل، تیم دوومیدانی پسران متوسطه دوم در مسابقات پنج سال پیش به رتبه بهتر از ۱۹ کشور دست نیافت ولی در این دوره با هفت پله صعود توانست در جایگاه ۱۱ کشور بایستد که عمکلرد رو به رشد و قابل قبولی در مقابل استانهای صاحب لیگ دو ومیدانی و بازیکنان ملی پوش است.
این مسئول اضافه کرد: در کنار رقابت سالم، تیم دو ومیدانی هرمزگان توانست با بهترین عملکرد اخلاقی و رفتاری، نظر ناظران و ارزیابان وزارتی را جلب کرده و جام اخلاق این دوره را نیز از آن خود کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش، وجود زیر ساخت های مناسب و داشتن لیگ و مسابقات منظم دوومیدانی را از عوامل تأثیر گذار در رشد دوومیدانی برشمرد و گفت: برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات منظم دوومیدانی در مقاطع پایه ابتدائی و متوسطه اول با کمک اداره کل ورزش و جوانان استان و هیات دوومیدانی استان در حال انجام است.
قویدل اظهار داشت: با کمک معلمان تربیت بدنی مدارس و انجام مسابقات این رشته، به دنبال استعداد یابی و کشف نخبه های دوومیدانی استان هستیم و شکل گیری تیم های دوومیدانی استان در رده های مختلف و همچنین اردوهای یک روزه در فواصل زمانی مختلف با همین استعداد های کشف شده، هدف گزاری حوزه معاونت تربیت بدنی وسلامت استان برای ارتقاء جایگاه این رشته پایه ورزشی در بین استان‌های کشور است.
وی افزود: برای موفقیت پایدار نیازمند نگرش دراز مدت است و این برنامه ریزی با بهره برداری از پیست دوومیدانی دانش آموزی و افزایش زیر ساخت ها در این رشته می تواند نوید بخش روزهای درخشان تر برای دوومیدانی مدارس هرمزگان در کشور باشد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید