سه شنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۴:۰۵:۳۸
دسته بندی: اخبار هرمزگان
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵

وزیر آموزش و پرورش در آیین ملی افتتاح اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت دانش آموزی:


شهدا دفاع مقدس را به یک مدرسه تربیتی تبدیل کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو، یوسف نوری با گرامیداشت ایام ، و یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و ۵ هزار معلم شهید اظهار داشت: در دنیا ، گردشگری جنگ را با گردشگری تاریک مترادف می‌دانند، اما در کشور ما راهیان نور شکل گرفت، چرا که شهدای ما جنگ را به یک […]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو، یوسف نوری با گرامیداشت ایام ، و یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و ۵ هزار معلم شهید اظهار داشت: در دنیا ، گردشگری جنگ را با گردشگری تاریک مترادف می‌دانند، اما در کشور ما راهیان نور شکل گرفت، چرا که شهدای ما جنگ را به یک مدرسه تربیتی تبدیل و از یک عرصه سخت و خشن یک عرصه نرم ایجاد کردند.
نوری افزود: وقتی به زندگی شهدا نگاه می‌کنیم آنان را به عنوان انسان‌های تربیتی می‌بینیم تا یک فرد نظامی صرف، از این رو به دلیل این مسئله راهیان نور نام گرفت.
وی با تاکید بر اینکه شهدا از سیره رسول الله درس‌های زیادی گرفته‌اند، گفت: اعتقاد داریم بازدید از مناطق جنگی تداوم سیره نبوی است و خوشحالیم که راهیان نور با اردوهای پیشرفت پیوند خورده است.
وزیر آموزش و پرورش گفت‌: یکی از توطئه‌هایی که از اول انقلاب برای ملت ایران وجود داشته و یکی از مهم‌ترین راهبردهای دشمنان که در مطالعات ۲۰۴۰ استنفورد آمده است، این است که به مردم القا کنند، پیشرفت‌های ایران اسلامی نمایشی است.
وی تصریح کرد: دبیران زیست شناسی از برخی موسسات که در سالیان اخیر توانستند در حوزه علمی کارهای بزرگی انجام دهند، مانند موسسه پاستور، برکت و فخرا بازدید کنند و در این موسسات، ایران اسلامی توانست به همت جوانان کشور واکسن تولید کند که جزو تکنولوژی های سخت و جدید دنیا است.
عضو کابینه سیزدهم پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس را دیگر نمود عینی توانمندی دانشمندان و مهندسان ایرانی برشمرد که توانست تحریم دشمن را خنثی کند.
عضو کابینه دولت مردمی تصریح کرد: در حوزه نفت و گاز کسی باور نمی‌کرد که بتوانیم پالایشگاه بسازیم، اما امروز در بندرعباس و عسلویه پالایشگاه‌های تمام ایرانی ساخته شده که تحریم را خنثی کرده است و این‌ موضوعات برای ما هویت ساز است.
وی ادامه داد: توطئه‌های دشمنان نظام با این هدف است که ملت ایران به قله‌های دانایی و پیشرفت نرسد، چرا که “العلم سلطان”، لذا مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم توصیه اولشان علم و پژوهش و توصیه دوم‌شان اخلاق و معنویت است و دشمن می‌خواهد این دو بال را از ما بگیرد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: سطح علمی دانش آموزان ایرانی بسیار بالا است به طور مثال دانش آموزان ایرانی در رشته نجوم، اختر و فیزیک از ۱۰ مدال ۹ مدال را می‌گیرند و یک مدال را آمریکایی ها کسب می‌کنند، دانش‌آموزان ما امروز از بینش و بصیرت برخوردار است، لذا باید تلاش خود را در حوزه علم و پرورش بگذارد تا جامعه دانش پایه به دست بیاید.
عضو کابینه دولت مردمی افزود: زمینه پیشرفت‌هایی که در لایه‌های بالای کشور شکل می گیرد، زمینه‌اش در آموزش و پرورش بوده است و نباید این مسئله را نادیده بگیریم.
نوری در پایان تصریح کرد: در اردوهای راهیان‌نور و پیشرفت، باید راویان اشراف کامل به مسائل مختلف داشته باشند، لذا آموزش و پرورس هیچ محدودیتی ندارد و از هر موسسه‌ای که لازم باشد، کارشناس متخصص برای روایتگری خاطرات دفاع مقدس دعوت می کند تا اطلاعات دقیق برای دانش آموزان روایت کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید