شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ / ۰۷:۰۴:۴۳
دسته بندی: اخبار هرمزگان
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰:۲۸

به منظور ارائه خدمات به دانش آموزان و فرهنگیان استان با دستور استاندار هرمزگان


مرکز ویژه خدمات فرهنگیان و دانش آموزان در اردوگاه سرخون راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه شورای آموزش و پرورش بهمن ماه ۱۴۰۱ استان گفت: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی باید به اهمیت آموزش و پرورش واقف باشند اگر ما آموزش و پرورش را به درستی مدیریت کنیم آینده‌ی کشور تأمین خواهد شد. مهدی دوستی با تاکید بر […]به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان پیشرو ، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در جلسه شورای آموزش و پرورش بهمن ماه ۱۴۰۱ استان گفت: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی باید به اهمیت آموزش و پرورش واقف باشند اگر ما آموزش و پرورش را به درستی مدیریت کنیم آینده‌ی کشور تأمین خواهد شد.

مهدی دوستی با تاکید بر اینکه اهمیت شورای آموزش و پرورش کمتر از شورای برنامه‌ریزی نیست، خواستار توجه ویژه مدیران به اجرای مصوبات شورای آموزش و پرورش شد و به دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تاکید کرد که توزیع قرص آهن در سطح مدارس دخترانه را تسریع بخشد.

استاندار هرمزگان، عنوان‌کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تکلیف کرده‌اند که باید زمینه‌ی تحصیل و آموزش برای همه حتی اتباع بیگانه به وجود آید بنابراین آموزش و پرورش بایستی، تحصیل‌ کودکان کار و خیابانی را جدی بگیرد و به هر طریقی ولو با دایر کردن چادر در کنار خیابان‌ها این موضوع را پیش ببرد چرا که ما نمی‌توانیم نسبت به آینده‌ی کسی بی تفاوت باشیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با اشاره به اجرای اردوی راهیان پیشرفت در هرمزگان و استقبال دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور از آن بیان‌کرد: مقصد بخش عمده‌ای از اردوهای راهیان پیشرفت پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌ فارس است اما بایستی با برنامه‌ریزی دقیق از ظرفیت سایر صنایع استان نیز استفاده شود.

مهندس دوستی افزایش ضریب موفقیت دانش‌آموزان در کنکور را هدفی مهم برای استان دانست و ادامه داد: با دبیرستان البرز توافق کردیم که رفع ایراد تخصصی دانش‌آموزان را بر عهده بگیرد و اولویت ما هم در اجرای این طرح با مناطق حاشیه‌ای و محروم خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت تربیت نیروی انسانی متخصص منطبق با چشم‌انداز توسعه‌ای استان تاکید‌ کرد: در خصوص هنرستان‌های جوار ۳۱ هنرستان را برای چهارسال آتی هدفگذاری کرده ایم که ۷ هنرستان از این بین در سال جاری راه‌اندازی شد از این رو تاکید داریم هدفگذاری برای تاسیس هنرستان‌های جدید در سال تحصیلی پیش‌رو انجام و اعلام شود چرا که این طرح برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است‌.

دوستی با توجه به لزوم خدمت رسانی به دانش آموزان و فرهنگیان گفت به منظور ارائه خدمات به دانش آموزان و فرهنگیان استان با همکاری دستگاههای مرتبط مرکز ویژه خدمات فرهنگیان و دانش آموزان در اردوگاه سرخون راه اندازی می شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به چشم انداز هرمزگان در توسعه صنعت فولاد، گفت: یکی از ایرادات وارده به آموزش و پرورش این است که سرفصل‌های درسی منطبق با نیاز صنعت نیست و ما این موضوع را با صنایع مطرح کردیم که هر کدام از صنایع متولی بازبینی و آماده‌سازی سرفصل‌های درسی شوند چرا که معتقدیم بچه‌های هرمزگان چیری از کسانی که در صنعت فولاد آلمان کار می‌کنند کم ندارند و اگر وقت بگذارید و درست آموزش دهید قطعا استعدادهایشان شکوفا خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: با توجه به در پیش بودن ایام نوروز لازم است برای دانش‌آموزان کنکوری برنامه‌ریزی مدونی انجام شود تا این فرصت از میان نرود ضمن اینکه لازم است معلمانی نیز در این ایام در دسترس باشند تا در صورت نیاز اشکالات دانش‌آموزان برطرف شود.

دوستی تاکید‌کرد: در ایام عید امکانات فرمانداری ها و بخشداری ها نیز در مناطق محروم پای کار خواهد بود تا دانش‌آموزان بتوانند از امکانات ان‌ها استفاده کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید